Duben 2015

Mám moc fandomů

6. dubna 2015 v 14:19 | Robecca |  O mě

https://38.media.tumblr.com/d9d7fbcdf264ab26edb701e6b2ff67ea/tumblr_nkpfv2Om8R1r0o9nko1_500.gif
Už to opravdu přeháním. Jak jistě víte, tak jsem docela velká faninka různých filmů, seriálů a knih, tudíž neuplyne den, kdy bych se něčemu takovému nevěnovala. Ne že bych tak často četla - to si nechávm na léto, protože se budu na zahrádce nudit a na Vánoce jsem dostala několik knížek, takže se jim budu moci věnovat. Teď, když je ta zima, tak se koukám na filmy a seriály, logicky. Jenomže nejen to - má to háček.

Určitě znáte pojem "Roleplay" či "Textovka" a pokud ne, tak ho vysvětlím vlastními slovy - Ve své podstatě se jedná jakoby o textovou hru (proto pojem textovka) ve které hrajete za vámi vymyšlenou postavu do nějakého fandomu či klidně do úplně vymyšleného světa s libovolným počtem hráču. Nejméně musí být dva. Vytvoříte si tedy postavu a podle ní pak píšete její vlastní příběh. Postava dýchá ve vás a vy s ní soucítíte. Podle ní vaší hru přizpůsobujete. Může být vtipná a dělat různé věci, dle libosti. Jen bych doporučovala, aby vaše postava měla i nedostatky a nebyla moc klišé. Přece jen je to více zábavnější, když je to raálnější.

No, co to tedy znamená? Jelikož mám hodně moc fandomů a stále přibývají (Harry Potter, Percy Jackson, Doctor Who, Škola dobra a Zla, Hunger Games, Sherlock, Hostitel, Walking Dead, Torchwood a Monster high...), tak hraju textovky, do kterých si musím tvořit své postavy s vlastní dějovou linkou. Přesáhlo to hranici a najednou jich mám strašně hodně. Myslím, že dokonce 23 a stále přibývají. Tohle by se u mě dalo nazvat jako docela dost velkou úchylkou a to to kdysi začalo tak nevině s jedním fandomem a jednou postavou.


PS: Ty malé fotky na fotkách jsou gify, ale nějak mi to na googlu nevzalo :D